| downloadjocurionline a întrebat:

Salut, Care credeți că e mai mai bun dintre: Intel Xeon E7-8895-și- Intel Core i7-5960X 8-Core 3. 0GHz. Care credeți că se descurcă mai bine in jocul star wars battlefront? FUNDĂ

Răspuns Câştigător
| notefree a răspuns:

Bani aruncați pe geam părerea mea
Daca dorești sa achiziționezi un procesor pentru gaming cumperi un i7 skylake
Si daca ai o placa video puternica poti face sli/crosfire depinzand de placa

2 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Nici unul, esti cu pluta. Astea sint procesoare pentru servere/statii grafice, in jocuri si-o iau de la un i7 Skylake big time. http://www.gamersnexus.net/......ottlenecks

| EneCristian a răspuns:

Din pacate ele au alte scopuri ( editari si sunt pe buissnes market mai mult) dar dintre cele doua inte core i7 5960 are sanse sa duca cat de cat( pss placa de baza are doar socket pentru ele sau?)