| Cedry2k8 a întrebat:

Salut, ce are nevoie un televizor pentru a putea conecta la el un PS4 sau PS3? Ce fel de mufa trebuie bagata in televizor?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Euroscart.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scart sau HDMi

| Cedry2k8 explică (pentru anonim_4396):

Am ambele, dar care e diferenta dintre cele doua? Ma refer la calitatea imaginii sau jocurilor nu la forma mufei laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cedry2k8):

Poti vedea in FULL HD cu cablul HDMi. Daca tv-ul tau e unul full hd, scart-ul nici nu iti va merge la consola. Cel putin la mine acum ani buni cand am conectat xbox-ul la tv-ul hd, se vedea aburit ca nu intelegeai nimic, cum am conectat cu HDMI-ul se vedea ca lacrima.

| FlorinCiokan a răspuns:

Mufa HDMI trebuie sa aiba TV-ul.