| T0T a întrebat:

Ce părere aveți de placa video ATI Radeon HD 5670, 512MB?
Ce placă video mi-ați recomanda cu un procesor Procesor Intel Haswell Refresh, Core i5 4690K 3. 5GHz cu un buget de 100-1000 lei?

Răspuns Câştigător
| Andutu21 a răspuns:

Faci misto sau cum? Nici numai gasesti 5670 de vanzare.Iti iei 4690k ii trantesti un monstru de cooler ii dai un OC, daca nu o dai pe watercooling. Daca nu ii dai OC nu stiu de ce ai luat procesorul asta. Dupa nici sa nu te gandesti la o placa video mai slaba din seria GTX 900.
GeForce GTX 970 OC WindForce 3X 4GB DDR5 256-bit daca vrei ceva calumea.

| T0T explică (pentru Andutu21):

Am spus de 5670 pentru că de asta aveam acum și nu știam dacă se mai merită să o mai păstrez sau să iau alta.

| Andutu21 a răspuns (pentru T0T):

Ce sa faci cu ea, cred ca si placa video integrata din procesor se descurca mai bine.
http://www.pcgarage.ro/......5-128-bit/
Daca vrei sa te incadrezi in bugetul mentionat mai sus.

7 răspunsuri:
| KamaSutra a răspuns:

Mda ☹

| T0T explică (pentru KamaSutra):

laughing Ok, stai așa...

| KamaSutra a răspuns (pentru T0T):

Dacă are legătură cu orice legat de asta, mai bine nu...

| raMLesS a răspuns:

O placă de 2 GB - 4 GB, la ce procesor ai cred că ai şi ramii buni, aşa că i-aţi una de 2GB sau de 4GB.

| suffarstar a răspuns:

Eu zic sa mergi pe un NVIDIA GeForce 670 sau 660.

http://www.pcgarage.ro/......-bit-hdmi/