| NuAmBaniDeNume a întrebat:

Ce placuta ram ddr2 de 2GB mi-ati recomanda daca am procesor DUAL CORE 1.6 ghz, placa video 1GB, placa de baza ASROCK, si mai am o placuta ram tot de 2gb ddr2!?

Răspuns Câştigător
| JucărieLEGO a răspuns:

Vezi ce model de placă de bază ai și caută pe site-ul producătorului. Acolo ți se dă o listă de plăcuțe deja testate. Îți faci o idee cam ce suportă bine.

2 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Una care sa aiba aceeasi frecventa cu cea pe care o ai deja, altfel o sa ai probleme. ori o vinzi pe cea care o ai, vezi ce frecventa de rami suporta placa de baza, si iei 2 asemeni

| Sheldon a răspuns:

Ce frecventa au ramii tai? expsad400Mhz,533Mhz,667Mhz,800Mhz)