| RaulB1997 a întrebat:

Salut, ce sa aleg intre un procesor Intel 4690k si un 6600k? Pretul este acelasi.Si la partea de grafica integrata care este mai bun?

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

6600k-ul este un pic mai performant din toate punctele de vedere. Fiind ultima generatie de procesoare de la Intel astea au cel mai ok chip grafic integrat in ele. Sa nu mai spun ca iti ofera suport pentru 2 tipuri de memorii ram. Deci, skylake este cea mai buna alegere.

1 răspuns:
| rgx a răspuns:

Alege i5 6600k, este mai bun si la grafica integrata si la performanta!