| Lascu_Dani_1996 a întrebat:

Salut,cine ma ajuta si pe mine sa instalez skype am windows xq si nu merege sa instalez skype imi da o eroare ajutati-ma var rog frumos.

6 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Ce eroare dă?
Din câte știu Skype nu mai este compatibil cu Xp.De ce? Uite aici:
http://windows.microsoft.com/en-us/windows/end-support-help
No support=> adio aplicații compatibile(încet dar precs sigur), adio driveri noi, etc.Succes

| K0sti a răspuns (pentru DeyCj):

Gresit! Este foarte compatibil! Chiar acum am instalat Skype pe XP! Merge uns! De unde le scoateti ca nu va inteleg?

| Green66 a răspuns (pentru K0sti):

Skype nu merge pe Windows XP SP2. Eu am spus destul de clar mai sus că merge pe xp sp3...
M-am lovit de problema asta la un laptop mai vechi și crede-mă că știu ce vorbesc. Pentru sp2 trebuie să instalezi o versiune veche a programului, asta dacă nu vrei să treci la sp3 happy

| K0sti a răspuns (pentru Green66):

Nu cu tine am vobit! Stiu ca stii ce vorbesti! happy Dar nici nu mai trebuie adusa in discutie alta varianta decat sp3!

| DeyCj a răspuns (pentru K0sti):

Pe Xp cu Sp3 se instalează, dar... funcționează până la primul update(ce se știe că și-l face necontrolat), și apoi, începe „distracția" cu erorile specifice Windows happy.

| Green66 a răspuns:

Dacă ai sp2 nu poți folosi skype, poate să încerci o versiune mai veche sau să instalezi sp3 sau windows 7.