| Xenoverse a întrebat:

Cine ma poate ajuta si pe mine cu o problema. Am un smartphone Samsung Galaxy A3 si problema sta in felul urmator, mi se descarca bateria un pic repede cu cate 5% sau 7% pe zi, fara sa nu fac nimic pe el. Dar am descarcat o aplicatie numita Battery Doctor dar nu s-a schimbat nimic, tot asa face, ce as putea face ca bateria telefonului meu sa nu se mai descarce repede, dau funda.

Răspuns Câştigător
| denisTiky a răspuns:

Cu aplicatii de alea nu faci nimic, eu zic sa iti cumperi o baterie noua si originala, asta ar fi cea mai buna solutie insa ar merge si o baterie "fake"(care nu e originala) insa se v-a descarca putin mai repede decat cea originala. Alegerea ta. Funda?

2 răspunsuri:
| Smecher_Nuti_1999 a răspuns:

Acele aplicatii care le vedeti voi pe magazin play despre baterie nu fac nimic, decat sa consume baterie, chiar mai multa ca inainte.cel mai bine dai o reformatare(reset hard) si isi va reveni, ai ceva virusi, dar seara cand il lasi dezactiveaza datele mobile si wifi-ul deoarece si acestea la randul lor consuma chiar daca telefonul este in repauz

| Charl a răspuns:

Cu batery doctor nu faci decat sa se descarce si mai repede bateria. Pe fundal sunt aplicatii care ruleaza. Daca merge wifi sau datele mobile si ele iau din baterie. Trebuie sa iti dezinstalezi acele aplicatii care nu ai neaparata nevoie.