| nutuxcristian a întrebat:

Salut,
Cum conectez un MacBook, la un non-smart TV? Prin USB ar functiona? Nu am deocamdata un cablu si nu vreau sa-l cumpar degeaba.
FUNDA

Răspuns Câştigător
| Zaygon a răspuns:

Daca tv-ul are port hdmi atunci ai 2 variante: daca macul tau are hdmi iti iei cablu hdmi-hdmi, daca nu ai adaptor de la thunder bolt la hdmi si dupa hdmi-hdmi.
Daca nu vrei sa arunci multi bani pe adaptor(la eMAG si astia costa de la 100 de lei in sus, ia-ti de aici mai ieftin si iti vine in 2-3 saptamani: http://www.gearbest.com/cables-connectors/pp_47262.html?wid=21).

1 răspuns:
| Allen_Ilica_1997 a răspuns:

Buna! Cablul usb nu dispune din pacate de transfer de video sau audio...el transmite doar date catre alta sursa...in caz ca macbook-ul tau are port hdmi si televizorul este unul relativ nou(Plasma lcd led) acesta va avea si el port hdmi.numai asa poti sa il conectezi