| raMLesS a întrebat:

Salut, cum pot pune o imagine "mişcătoare/dinamică" ca poză la profil?

Răspuns Câştigător
| BogdanSVPetc a răspuns:

Din fericire pe TPU poti pune gif,daca vrei il descarci de undeva si ti-l pui.Te duci la editare profil, pac pac si gata. Daca vrei sa faci un gif dintr-o serie de imagimi, clar photoscape.E foarte usor de gasit si folosit. Poti face si pe altele(Adobe phot, after etc), dar dd ce sa te complici. Bafta! Funda?

7 răspunsuri:
| alexs99 a răspuns:

Pentru a-ţi pune o imagine miscatoare trebuie să intri la "setările contului meu"- - ->"editare profil", click pe "selectaţi fişierul", alegi imaginea gif din calculator şi click pe "salvează".

"02.Cum imi pot modifica datele contului?
Iti poti edita datele de pe profil dupa ce te loghezi din sectiunea "Setarile contului meu" sau accesand http://www.tpu.ro/setarile-contului-meu/. Tot aici iti poti schimba si fotografia de profil sau sa iti editezi datele de logare (adresa de e-mail si parola)."
Sursa:http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#02
O zi buna.

| raMLesS explică (pentru alexs99):

Ştiu, eu doar de poză "Mişcătoare" am întrebat, am căutat câteva, le-am pus şi nu se mişcau, doar dacă deschideam poza se mişca, dacă o puneam la profil nu.

| dragosbogdan001 a răspuns:

Pai trebuie sa iei o poza, o faci sa se miste intr-un program special care face asa ceva si o pui ca poza de profil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te referi la facebook, nu se poate inca. Dar da, trebuie sa fie.gif. happy

| raMLesS explică (pentru anonim_4396):

Salut, vreau să pun o imagine ca de exemplu aici:
http://www.glitter-graphics.com/gallery.php?tags=wolf&page=2
Dar nu ştiu cum să o pun la profil câteva sfaturi? :)

| anonim_4396 a răspuns (pentru raMLesS):

Site-ul e de asa natura incat nu iti permite sa pui gif-uri la profil, doar jpg-uri sau png-uri. Doar pe FL din cate stiu poti sa pui imagine care se misca, la profil. Bafta. happy

| blablabla66 a răspuns:

Trebuie sa aiba format gif.