| AdrianPop23 a întrebat:

Cum pot sa descarc niste aplicatii pentru iPhone? Am incercat sa intru pe apple.com dar nu stiu cum sa ma inregistrez. Imi poate spune cineva pas cu pas tot ce trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
| vali20vali20vali20 a răspuns:

1. Deschizi iTunes. Dacă nu îl ai instalat, descarcă-l de la http://itunes.apple.com
1. Întâi îţi creezi un ID Apple aici prin folosirea opţiunii Store - Create an account (Crează un cont).
Nu e nevoie să dai adresa sau numărul de telefon, dacă ţi le cere neapărat pune ceva la nimereală.
Dacă ai deja un cont foloseşte Store - Sign in (Autentificare).
3. Dai clic pe iTunes store în partea dreaptă. Apoi alegi App Store din partea de sus a paginii şi alegi orice aplicaţie gratuită şi dai clic pe Free App. Aplicaţia va fi descărcată.
4. Conectezi iPhoneul la computer şi îl sincronizezi prin folosirea opţiunii File - Sync iPhone (Fişier - Sincronizează "iPhone"). Ai grijă să ai activată sincronizarea aplicaţiilor.
Aplicaţia va fi instalată pe iPhone.
Pentru aplicaţii crăckuite, vezi www.apptrackr.cd

2 răspunsuri:
| Ghinea_Alin_1998 a răspuns:

Ziceti-mi si mie o parola va rog ca mie nu-mi merge nici una, un exemplu va rog

| Daria_Ancuta_1997 a răspuns:

Ancuta