| Planta55 a întrebat:

Salut, cum pot sa fac sa vad pe desktop daca un anume fisier este.jar/.exe/.bat etc adica sa scrie ceva de genul acesta Minecraft.exe sau Caterinca.vbs etc.

2 răspunsuri:
| BigCode a răspuns:

Se numeste vizualizarea extensiilor fisierelor. Deschizi My computer si in meniul de sus ai Tools -> Folder properties in fereastra care se deschide alegi tab-ul View si debifezi "Hide extensions for known file types" (pe undeva pe la mijlocul listei).
* tot de acolo poti vedea si fisierele ascunse bifand "Show hidden files".
Daca raspunsul meu te-a ajutat as aprecia o funda big grin

| Neamu_Ciprian_2000 a răspuns:

I just got a Minecraft card code for free! :D http://freeminecraft.cc