| nelutu1 a întrebat:

Salut cum pot seta ovi maps sa mearga offline ca GPS, am un NOKIA C5-03 si ultima versiune a aplicatiei ovi maps am limba romana instalata si harta romaniei instalata in telefon si cand sunt afara din casa nu se inverzeste punctul ala sta numai pe rosu si zice ca asteapta GPS, vreau daca se poate sa il fac sa mearga offline ca as fi instalat si Garmin pe el dar am un card de 2gb asa a venit in pachet si pentru garmin stiu ca trebuie minim 4 gb. Va rog daca se poate sa mearga ovi maps si offline sa imi explicati cum sa fac.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. dezinstaleaza de pe telefon orice tine de ovimaps.
2. instalezi pe calc ultima versiune de Nokia Suite, conectezi telefonul si se instaleaza un driver pe el;
3. lasi programul sa instaleze ultima versiune de ovi maps si sa downloadeze doar hartile si limba care le folosesti.
4. dupa ce termini restartezi mobilul si incerci afara in cer liber deasupra;
5. daca nu merge nici asa, dai telefon la ei si spui problema, te vor indruma catre un Vodafone sau Orange ( unde ai abonamentul ) ca sa te rezolve GRATUIT.
6. dupa ce se intaleaza totul ok, cand intri pe el si vrea conectare la retea, dai cancel. Astfel se va folosi de reteaua de telefonie mobila, dar nu va face trafic si nu-l vei plati.
La mine asa merge, eu am un X6.

| Marius-bogdan_Coiculescu_1985 a răspuns:

Da merge eu am reusit dupa multe incercari, am reusit sa il fac sa mearga offline.