| myhay999 a întrebat:

Cum sa aflu ce sursa am pe pc?(exista vreun program?)

7 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Pentru sursa spre deosebire de altele nu exista nici un program. Cel mult gasesti programe care sa iti arate voltajele, dar asta nu te ajuta cu nimic. Trebuie sa desfaci unitatea.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Astia vorbesc tampenii. nu exista program pentru a afla ce sursa ai. Le-am incercat pe toate dar prin sursa nu circula informatii. Da capacul jos si citeste nu te lua dupa ageamii.

| lpavel a răspuns:

DA! Se cheama : Siw! Bafta!

| HaKa93 a răspuns:

Nu stiu daca este program dar mai usor ii dai capacul jos si vezi ce scrie pe sursa

| RobertFHC a răspuns:

Sunt 2 feluri de a afla:
1.Deschizi carcasa si te uiti pe sursa, trebuie neaparat sa scrie undeva.
2. Poti downloada Everest, un program foarte util care nu-ti arata nu numai ce sursa ai, iti arata si restul componentelor, cum ar fi: procesor, ram, hdd, practic tot sistemul.

Noroc.

| ombladon a răspuns (pentru RobertFHC):

Nu exista program cu care sa poti vedea ce sursa ai.

| myhay999 explică:

Am desfacut unitatea si am pe sursa un tabel cu mai multe valori...(de la 300 w pana la 500w). Cum aflu la cati w functioneaza?