| Cosmin2k a întrebat:

Dacă am Steam Guard-ul activat pe telefon, iar eu decid să imi cumpăr alt telefon, o să trebuiască să mut steam guard-ul pe noul telefon.
Intrebarea este: Ca să pun Steam Guard-ul pe noul telefon, trebuie să îi dau remove la steam guard-ul de pe vechiul telefon și să-l activez pe cel nou? Menționez că o să am aceelași număr de telefon. Vă rog, explicați-mi și mie cum se face mai exact să schimb Steam Guard-ul pe alt telefon.
Ofer fundiță la cine mă ajută.

1 răspuns:
| Madalina_Cojocaru_1981 a răspuns:

Nu, pur si simplu o sa te intrebe steam guardul la logarea in aplicatia de pe mobil (pe telefonul nou) tu trebuie sa selectezi nu mai am acces la steam guard (sau ceva de genul) si o sa te puna sa alegi daca sa il dezactivezi sau sa il muti.
Mutarea consta in primirea unui mail sau a unui mesaj la numarul de telefon care este afiliat la contul de steam. Atat