| SpedyKid a întrebat:

Daca am un text gen: 005457aa1f42b50379...
Cum il pot decripta sa vad ce e?
Stiti un site sau ceva,daca da, dati-mi si mie happy
Dau funda.
Mersi anticipat!

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E atat de vag ce zici tu... ai un text.

Zi in ce e criptat, de unde l ai luat samd

ala pare un md5 caz in care nu prea ai cum sa il decriptezi decat prin brute force.

In rest exista o multime de algoritmi de criptare

| Radu284 a răspuns:

Daca este criptat, trebuie sa stii algoritmul de criptare si sa ai cheia de decriptare.

Cam asta e si ideea criptarii, daca ar exista siteuri de decriptat chestii arbitrare ce rost ar mai avea criptarea?

| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Salut, fii mai explicit. Incearca prin intermediul acestui site : https://crackstation.net/

| JohnnySilverhand a răspuns:

Ar trebui sa mearga, sunt mai multe site-uri aici, pe pe alese, eu nu pot testa ca nu am un asemenea text. http://furbie.ro/top-7-site-uri-pentru-decriptat-md5-uri/

| SpedyKid explică:

Radu284 kali Linux decripteaza singur, dar durează foarte mult. Și mă gândeam ca sunt site-uri care o fac mai repede, sau programe happy

| Radu284 a răspuns (pentru SpedyKid):

Pai zi ce vrei sa decriptezi. Ca nu prea inteleg. Ce e ala? Un hash? Un text criptat? De unde e?

| SpedyKid explică:

Am folosit SqlInjection și am aflat userul și parola. Userul era text simplu, dar parola era așa. Și cam așa e la toate parolele care le găsești cu metoda asta.