| EdyEdyson a întrebat:

Salut, daca as pune un monitor mai mare gen 1768x922 imi poate afecta FPS-urile la jocuri? Am o placa video de 2 gb 750 gtx ti.

Răspuns Câştigător
| CPAElites a răspuns:

Eu am pe un GTX 750 TI un monitor Full HD ( 1920 x 1080 ).
Nu ai de ce sa-ti faci griji.....Va fi o diferenta minuscula de doar 2 fps-uri big grin

3 răspunsuri:
| DryIce a răspuns:

De la 2500 rezolutie in sus apar problemele la fps. La 1768 e aproape la fel ca si la 1920 nu se simte, poate 1/2 fps mai putin.

| AdreAdre a răspuns:

Placa aia video ar trebui sa tina orice joc in 60FPS la 720p. Normal ca afecteaza, cu cat cresti mai mult cu atat merge mai greu. Dar avand in vedere ca ai GTX 750 Ti, aceasta placa video nu cred ca va scoate sub 30FPS in orice joc la 1920 x 1080.

| Bandit06 a răspuns:

Desigur ca nu vei mai avea aceleasi fps-uri, dar la ce placa video ai, nu o sa iti afecteze prea mult fps-urile.