| anonim_4396 a întrebat:

Daca dau update la Windows 10 voi avea tot versiunea pe 32-bit sau va trece la 64-bit? Dar voi putea folosi memoria RAM in totalitate?

P.S: Mentionez ca in prezent am Windows 7 Ultimate 32-bit cu 3, 41 Gb RAM usable dintr-un total de 8 Gb!

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Evident ca 32...
Vrei 64, trebuie sa ai 64... logic...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Win pe 32 este una si pe 64 este alta. Odata ce ai instalat orice win pe 32 de biti, tot pe 32 iti va updata. daca vrei sa treci la 64 trebuie sa descarci win pe 64.Deci updateaza linistit ca tot pe 32 o sa ai.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca sa iti recunoasca toti 8 giga ram trebuie sa descarci versiunea de win 7 sau 8 pe 64 de biti, sa il activezi si apoi sa upgradezi la win 10 care automat tot pe 64 de biti va fi.Sau...cauti win 10 pe 64 de biti si instalezi.Astfel iti va recunoaste toti 8 giga ram. Windoes-urile pe 32 de biti recunoaste maxim 3, 55 giga ram.