| RallFy a întrebat:

Daca imi schimb ip-ul trebuie sa platesc ceva sau e gratuit?
P.S: Am ip static si vreau sa-l schimb.

Răspuns Câştigător
| iamSeBy a răspuns:

Nu poti sa il schimbi decat daca iti schimbi abonamentul de internet.

6 răspunsuri:
| WR104 a răspuns:

Suna si cere ip dinamic, ip-ul static nu il poti schimba tu se schimba el la un anumit interval de timp.

| Seby90 a răspuns:

De obicei nu schimba un ip pentru nimic decat daca exista un conflict cu un alt ip pe retea. De ex au dat din greseala 2 ipuri identice, atunci iti vor da unul nou.

Ai luat ban? Incearca proxyuri.

| UnCorpSanatos a răspuns:

Nu poti sa il schimbi tu de unul singur va trebui sa mergi la furnizorul tau de internet si vezi in ce conditii s-ar putea realiza asta eu zic ca se poate si daca nu iti schimbi abonamentul ci doar sa il reinoiesti cu aceasta optiune.

| DV a răspuns:

Schimba abonamentul si dupa ip-ul

| 5IrOK a răspuns:

Trebuie sa faci alt abonament in care sa ceri ip dynasmic si la fiecare resetare a routerului se va schimba
poate se poate ca la abonamentul actual sa schimbi din static in dynamic ...nu stiu
exista insa programe care schimba ip-ul dar cu un ip la intamplare gen hotspot shield-il gasesti pe google

| vladeanu a răspuns:

Dc ai ip static trebuie sa platesti vb cu cei ceti confera sevicii internet