| prs0396 a întrebat:

Salut, daca la un joc imi cere sa am procesor Intel core duo E6700 2.66GHz, iar eu am Intel core i3 3110m de 2, 4 ghz are ceva? care e mai bun? dupa ce criterii se clasifica procesorul?

2 răspunsuri:
| CinevaNou a răspuns:

Https://www.cpubenchmark.net/mid_range_cpus.html
primul are 1970 iar al tau are 3060 puncte. Si chiar daca era invers era posibil sa-ti mearga.

| KinekT a răspuns:

Al tau este mai bun.

In primul rand Intel i3 de a treia generatie are un chipset numit ivy bridge care era si inca este bun.Procesoarele se clasifica in functie de memori chace, nuclee, chipset etc...