| InstinctPr3ciS a întrebat:

Dati-mi si mie idei cu ce laptop sa imi cumpar!
Il doresc pentru jocuri cat si pentru navigare pe internet si statul pe messenger, si pentru vizionat filme.
Buget : 25-45 Mil.

ASTEPT CAT MAI MULTE IDEI!
MULTUMESC!

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

... pentru:navigare pe internet, messenger si filme, e prea de ajuns un laptop de 1700-1900 lei, restul sunt bani dati pe perforamtna nefolosita. cat despre ce fabuleaza altii mai jos cu 8 gb ram si procesoare i7, nu ai nevoie pentru asa ceva. pentru un sistemd e internet mess si filme, teoretic 2 gb ram sunt extra suficienti, dar sa fie 4, sa fie. cpu, pai full hd se putea reda de acum 8 ani, ca idee, nu ai nevoie de mega procesor sau gpu. unii nici macar nu stiu de ce cumpara i7, a da, ca sa se laude.

5 răspunsuri:
| GabiArian22 a răspuns:

Eu recomand un Acer din punct de vedere al marci, procesorul sa porneasca de la un i3 pana la i7 ( clar cel mai bun) placa video sunt multumit de nVIDIA gt 520m iar placa audio un RMe hammmerfall, ramii cel putin 6 ( eu am 8 si e ideal) iar hdd-ul poti undeva minim la 500gb uita-te pe www.cel.ro sau pe www.emag.ro au modele variate si unele chiar sunt reusite
PS: Nu cheltui atatia bani si daca vrei ceva bun pentru gamming i-ati un desktop ( de ex un allienwar sunt fenomenale iti spun din propria experienta ) si nu uita de windows licentiat + antivirus bun.Multa bafta

| John1973 a răspuns:

Acesta merita cumparat http://bit.ly/1yWjOrn

| Booy_Rapp_1999 a răspuns:

Ace e cel mai bunwinking

| pupu2012 a răspuns:

Fujitsu Siemens Amilo A1645