| somerandomdude915 a întrebat:

De 4 zile stau fara net! Am un router de la Telekom si internet tot de la ei de asemenea! Acum 4 zile a avut loc o furtuna si de atunci becul Power sta aprins, becul DSL palpaie intermitent iar becul Internet este stins! Ce as putea sa fac? I-am contactat prin mail dar de 3 zile nu mi-au raspuns!

Răspuns Câştigător
| ambicio a răspuns:

Trebuie să suni la 1234 și sa vorbești cu cei de la deranjamente internet. O echipă vine în câteva zile

4 răspunsuri:
| UnicornulFericit a răspuns:

Cel mai probabil au un numar pentru Relatii Clienti, asa ca cea mai buna optiune ar fi sa suni acolo prima data, pentru ca ai un raspuns garantat si instant.

| IseeVoices a răspuns:

Ai incercat sa dai reset la router? Daca da atunci suna la ei ca, cu email o sa astepti mult si bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca sunteti la tara, faceti urmatoarele : urmariti linia telefonica de la dvs catre stalp, urcati-va pe stalp, si, fara sa pierdeti din vedere linia telefonica, verificati intrarea in casuta de pe stalp, iar dupa ce ati gasit intrarea in casuta, intai identificati firele ce vin dinspre casa dvs, si incepeti prin a curata firele de izolatie, si curatati-le de eventual oxid ce s-a depus pe ele, dupa care, conectati-va la retea.
Asa am facut si eu, caci daca ar fi fost sa stau dupa ei, nici acum nu as fi rezolvat problema

| CinVasileeee a răspuns:

Suna la telekom si iti vor rezolva problema!