| Terente6999 a întrebat:

Salut, de cateva zile nu mai merge centrala, este un model FER FERCONDENS F24, cand o pornesc apare pe ecran A 01 ii dau reset merge 10 secunde apoi apare d3 si din nou A01, ce pot face in situatia asta?

4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Verifica sa nu ai un robinet de gaz închis, electrovalva de pe teava de gaz sa fie deschisa si furtunul de scurgere acondensului sa nu fie înfundat. Daca acestea sunt in regula, cheamaun specialist.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Suna la aia de ti-au montat-o/facut punerea in functiune. Probleme cu admisia de gaz/flacara, aparent. Nu cumva ti s-a declansat detectorul si nu iti mai intra gaz in centrala?

| gabicoo a răspuns:

Cheama un specialist. Nu incerca sa o repari singur. Poti strica ceva si sa te coste mai mult reparatia.