| mTx a întrebat:

de ce mi se reseteaza calculatorul de vreo 2-3 ori pe zi?

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Păi pote fi o problemă hardware şi anume să nu ai răcire sufucientă la vreo componentă(procesor de exemplu) sau în cel mai fericit caz o problemă de soft. încearcă o reinstalade de sistem de opeare sî dacă problema persistă atunci du-l la un service să se uite puţîn peste el.Nu te costă o avere(20-30 RON în caz cănu trebuie schimbată vreo componentă). Succese

1 răspuns:
| JeSa a răspuns:

Posibil să ai viruşi în el sau să fie supraîncălzit. Şi atunci se resetează şi singur. Însă nu aşa de des, asta ar trebui să-ţi ridice întrebarea, unor viruşi luaţi!
Încearcă un formatat al PC-ului sau instalarea unui antivirus bun: primul caz ajută la eliminarea totală a acestora (şi nu numai); cazu' doi, ajută la scanarea treptată a acestora - fiind un scut ingenios.
Baftă.