| cZmNo1 a întrebat:

Salut de curand am achizitionat alta placa de baza la calculator ca cea veche se stricase si trebuie sa bag windowsul din nou si nu stiu daca merge sa-i dau upgrade sau trebuie sa il formatez. Am nevoie urgenta de calculator.

Răspuns Câştigător
| valentin75 a răspuns:

Salut! Optiunea cea mai buna este sa formatezi si sa instalezi sistemul de operare (altfel... nu va merge). Si la schimbarea de procesor se recomanda instalarea sistemului de operare. Vezi sa nu formatezi partitia in care ai documentele (cred ca ai minim doua partiti - C / D), sa nu uiti sa fie primary ( cea pentru sistemul de operare). Pentru drivere poti instala driver slim sau driver booster; sa instalezi si suita de securitate ( inainte sa intri pe net).

| KodrutZ a răspuns (pentru valentin75):

No ***? Da' daca porneste in safe mode, rade driverele vechi de placa de baza si dupa aia le instaleaza pe alea noi, ce are?

2 răspunsuri:
| cZmNo1 explică:

Am inteles multumesc mult.