| klark7410 a întrebat:

De curand am facut un update al memoriei ram de la 3Gb la 8Gb, pe un Lenovo G560, in scopul de a instala windows 10 pro pe 64 de bit (cu x64 based processor bineinteles). Problema este ca de cate ori incerc sa instalez orice verisiune de windows pe 64 de biti, imi apare mereu eroarea "Kernel security check". Daca incerc sa instalez versiune de 32 de biti, functioneaza.Am cautat si pe net o solutie dar nu prea am fost lamurit.A mai intalnit cineva caz asemanator cu al meu.Ma poate ajuta cineva cu o solutie? Dau funda. Va multumesc!

1 răspuns:
| gelu1970 a răspuns:

Eroarea respectiva poate aparea din diferite cauze. deci nu una in concret.
problema cu hdd
probleme cu memoria
drivere
etc.
deci nu astepta foarte mult ajutor in acest sens deoarece e dificil sa iti raspunda cineva si sa ghiceasca adevarata cauza a erorii.
eu as incerca sa instalez folosind memoria de 3gb daca tot spui ca ai schimbat ram. in cazul in care iese eroarea macar stii ca memoria nu e de vina.