| Terrormonkey a întrebat:

Salut,de curand am intalnit o problema cu PC.Cand il pornesc mi si face ecranul negru si nu pot face nimic decat sa ii dau restart, dupa restart apas f8 si il dau pe Vga Mode, porneste dar se vede foarte aiurea. Daca ii schimb rezolutia sau pixeli se vede iar negru ecranul.Ma gandesc sa nu fie de la placa video, ma poate ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
| nutepriveste21 a răspuns:

In vga mode intra la start/panoul de control/sistem/manager dispozitive/display adapters si aici click dreapta dai unistall sau dezinstalare la driverul placii tale video. Dupa restart vei porni cu o rezolutie minimala si cauti sa reinstalezi driverul.Inca o varianta ar fi sa folosesti restaurare sistem.

3 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Dezinstaleaza, restart si reinstaleaza driverul placii video. Daca nu ai facut
un update al driver-ului, cu modelul placii video, cauta la producator si descarca ultima versiune stabila.
(nu variantele beta).

| horia2012 a răspuns:

Dezinstaleaza, restart si reinstaleaza driverul video. Cauta dupa modelul placii video ultimul driver la
producator (varianta stabila, nu beta).

| diannna38 a răspuns:

Du-te la un specialist si uitate ce are