| anonim_4396 a întrebat:

De curand m-am apucat de youtube și vreau să știu următoarele lucruri în legătură cu drepturile de autor.
1-Dacă adaug o muzică de fundal pe care nu am cumpărato dar compozitorul adaugă în descriere link de download iar în videoul meu adaug în descriere numele melodiei și linkul o să am probleme?
2-Dacă descarc o poză de pe google și o postez pe youtube în care scriu în descriere (sau în video) a cui este poza o să încalc vreo regula?

Vă rog să mă iertați dacă am postat în categoria greșită sau dacă încalc vreo regulă de pe TPU!

Răspuns Câştigător
| IDKg a răspuns:

1. Nu o sa ai probleme atat timp cat adaugi in descriere numele melodiei si linkul de descarcare..totusi daca nu gasesti link, exista site-uri care au playlisturi care nu necesita drepturi de autor si sunt speciale pentru youtube..doar adaugi linkul site-ului happy
2. Uneori si pozele au nevoie de descriere. daca vrei sa fii precaut poti pune descriere
3. Si nu, nu ai incalcat regulile TPU laughing)