| DeathAngel1 a întrebat:

Salut de curand mi-am installat windows vista ultimate sp1 32 bit si cand incerc sa instalez driverul audio(Realtek) la final imi cere restart si imi arata ca am sunet dar dupa ce se termina de restartat nu mai am sunet si tot asa face
CE SA FAAAC?

2 răspunsuri:
| cine1cine a răspuns:

Nu mai lăsa pe nimeni să-ți instaleze windowsul pe o cafea! Windowsul nu se instlează așa cu una cu două. De ce nu alegi windows seven sp1? De ce nu alegi windows vista sp doi? De ce nu alegi ubuntu 12.04 unde se găesc driverele automat. E un sistem de operare care te scoate din multe probleme. La problema ta, sincer să fiu nu cred că iți pot răspunde, fiindcă nu ințeleg prea bine problema ta! Dar poți incerca să-ți instalezi windows vista sp 2, asta dupa ce ai formatat partiția unde ai acum instalat windowsul, apoi trebuie să dezactivezi uac-ul, să dezactivezi firewall-ul si defenderul din windows vista, apoi te poți apuca sa instalezi driverele! Eu asta știu că fac daca ceva nu merge, asta ți-am zis și ție. Baftă!

| Mariiuss a răspuns:

Salut! Asa mi s-a intamplat si mie cand am instalat noul windows!
Cand cumperi calculatorul iti da niste CD-uri sunt vreo 5 din alea 5 este 1 pentru Audio.
Daca nu ai acel CD Recomand sa te duci i no rasul tau la un profesionist in calculatoare iti va lua maxim 50 lei Funda?