| anonim_4396 a întrebat:

Salut, de curand mi-am luat xbox si am conecat la TV, mi-am luat cablu HDMI, bag hdmi in consola si in TV. la fel si cablul AV, il aprind si imi spune: Fara Semnal

Răspuns Câştigător
| AaaaaAalexx a răspuns:

In stanga tastei 0 ai AV MODE--apasa-l. Asta daca am nimerit modelul.

| Totenn a răspuns (pentru AaaaaAalexx):

In stanga am EPG iar in dreapta DTV/ATV

14 răspunsuri:
| AaaaaAalexx a răspuns:

Ai pus pe source la HDMI? Trebuie sa ai buton pe telecomanda.

| Totenn a răspuns (pentru AaaaaAalexx):

Adica? explica mai detaliat daca poti te rog happy

| AaaaaAalexx a răspuns:

Pai pe telecomanda de la televizor trebuie sa ai un buton pe care scrie SOURCE sau SURSA sau ceva de genu laughing
Dai pe el si selectezi HDMI

| Totenn a răspuns (pentru AaaaaAalexx):

Nu cred ca apare, la setari nu e sau?

| AaaaaAalexx a răspuns:

Daca nu imi zici si modelul nu am cum sa te ajut, doar pe ghicite laughing

| Totenn a răspuns (pentru AaaaaAalexx):

Pf. nu mai stiu E plasma, sharp HD

| AaaaaAalexx a răspuns:

Fa o poza la telecomanda, pune-o pe tinypic si da linkul. Trebuie sa vad telecomanda aia laughing
Sau cauta pe google o poza cu telecomanda ta si da-mi link.

| AaaaaAalexx a răspuns (pentru Totenn):

Sub butonul 7, sub EPG si buton HDMI. Ar trebui sa mearga.

| Totenn a răspuns (pentru AaaaaAalexx):

Ai skype? sa vorbim mai detaliat acolo, poate nu merge si altele. aici stau prea mult sa scriu.laughing

| AaaaaAalexx a răspuns (pentru Totenn):

Am dar tu vorbesti si eu scriu, din motivele mele laughing)
ID: alexvolleyball97