| blue29 a întrebat:

De ieri am o problema cu pc(desktop). Ii dadusem sa copieze un dvd si apoi a intrat monitorul in stand by dar cand am miscat de mouse sau am apasat o tasta nu s-a intamplat nimic asa ca i-am dat reset. Apoi n-a mai dat semmnal video. Monitorul merge ca l-am testat la laptop. Cand dau power on la unitate nu mai scoate nici un beep si inainte facea 3. Am schimbat locurile la rami, am scos bateria de la bios si am pus-o la loc dar nimic. Aveti vreo idee de la ce ar putea fi problema? Maine o sa-l duc la reparat dar poate imi dati vreo idee sa incerc poate merge. Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se pare ca a facut scurtcircuit, asa ca du-l la reparat.

| Altu a răspuns:

Daca monitorul merge la laptop si e bine conectat la PC, e clar ca nu monitorul e problema.
Cumva suprasolicitare+caldura sa fi ars sursa?