| rambo134567 a întrebat:

Salut de un timp am probleme cu calculatorul... deci il deschis totul merge bine dar dupa un timp nu imi mai da voie sa intru in aplicatii/jocuri/browser si trebuie sa dau restart ca sa-si revina.
Stie cineva care este problema? Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poate fi Windowsul defect sau virusat.

| RoyDupuis a răspuns:

Da. Ai PC-ul virusat! Antivirusul nu este niciodata suficient!
Pentru curatarea sistemului recomand programele ce se afla in raspunsul castigator (in special MalwareBytes si SuperAntiSpyware):
http://www.tpu.ro/......cheaza-ma/

| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Ai virusi sau malware in systemul tau de operare.
2 Din cauza virusilor si malware iti pot afecta.exe/apk/... cand vrei sa deschizi ori merge in reluare/intepat.

3 Ca sa rezolvi problema asta:
Sa bagi pe un stick Advanced System Care 8 si Kaspersky daca iti merge sa instalezi programe.
Daca merge + licenta la Advanced System Care 8 poti rezolva 20% din problema ta reface problemele cu deschiderea fisierelor performanta si iti repari erorile si defectele care le ai acum in pc ca are O Trusa de Unelete (Tools)=Reparare Windows=Reparati Avansate.
Acolo poti repara problemele care le ai din system si sa le rezolvi dai repar si gata.

Iar cu Kaspersky este un antivirus bun si poate curata malware/virusi din systemul tau de operare.
PS:O sa dureze mult daca dai o cutarare totala dar iti poate repara pc si iti poate elimina virusi fara probleme dupa ce ai eliminat virusi dai un restart si va merge perfect pc dupa aceea.

4 Daca nu merge pasul 3.
Singura solutie ar fi sa reinstalezi windowsul.

| rambo134567 explică:

Am reinstalat windowsu. inca exista problema