| Pateut a întrebat:

De vreo 2 saptamani am aceasta problema. Ma joc wow totul bine mersi la 70+ fps si dupa vreo 2-3 ore se duce la 7-10 fps imi da un black screen si se stinge pc-u. Am reaplicat acum 2 zile pasta termoconductoare si la procesor si la placa video si acum am temperaturi normale.
Cpu: i5 2550k 30-35 idle 55-65 load
Gpu: geforce gtx 560 ti 45-57 idle 60-75 load
ram: 8gb Kingston 1600 ddr3
motherboard: gigabyte (nu mai stiu tot numele) 28-30 idle
hdd: seagate barracuda 500gb 37 idle
psu: deluxe 600W
Tin sa mentionez ca primesc o eroare de fiecare data cand aprind pcu de la hdd ca si cum ar fi damaged oare sa fie de la hdd shut-downul acesta?
Calculatorul a fost facut de mine acum un an jumate prin noiembrie a mers foarte bine pana acum 2 saptamani.
Oare sa inlocuiesc psu cu un 750W+?
Va rog sa ma ajutati. Multumesc

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Daca-ti da eroare la HDD ce motiv mai bun vrei? Sau intrebam asa de dragul de a intreba!

| Okkultist a răspuns:

Creaza dependenta.
Te inteleg.
Sincer cauze pot fi multiple dar cel mai important ar fi sa inlocuesti psu cu cel descris de tine de 750W+...
Cel mai indicat si 80% ar fi din aceasta cauza.
Restul... nu-mi pot da seama este putin cam dubios (parerea mea).
Nu ar fi trebuit sa ai probleme mai ales ca este facut acum 2 saptamani!
Oricum inlocuieste psu! happy
Sper ca v-am ajutat, asta in urma informatilor prezentate de dumneavoastra! Cu bine si o zi frumoasa! happy