| maneavlad a întrebat:

Salut de vreo 2 zile nu îmi mai merge monitorul calculatorului. Pornesc calculatorul, totul merge ventilatoarele etc... dar monitorul arată no signal ce sa ii fac?

6 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Monitorul arată no signal...pai ce ce ai vrea sa arate, ca doar spune ca nu primeste semnal! Problema e la calculator! Ia si sapa sau fugi la service!

| 6Anonim9 a răspuns:

Monitorul nu primeste semnal. Verifica bine mufele monitorului. Cand se aprinde apare sigla brandului PC-ului tau? Daca da, inseamna ca ti-ai sters windows-ul. Daca monitorul iti arata "No signal" e clar ca nu e vina lui.

| maneavlad explică (pentru 6Anonim9):

Nu sunt mufele de vina, am testat monitor separat a si a mers la fel si cu unutatea doar ca unitatea nu a mers

| MarianVio a răspuns:

Salut! Nu incerca sa pui problema ca are monitorul tau ceva, deschide capacul calculatorului si curata (cu o guma de sters) placutele de ram, si dupa iti va porni si monitorul. Bafta!

| яαzναη a răspuns:

Da, salut! Am avut aceeasi problema cu monitorul meu, din fericire la mine a fost un condensator umflat problema si cu 20 de lei l-am rezolvat. Du-l la un service, cu 20 ti-l schimba ei, si daca cauza e mai grava o sa iti spuna daca poti sa-l arunci.

| StormEyes a răspuns:

Am si eu aceeasi problema cum se poate rezolva?