| VirusS97 a întrebat:

Deci am o tableta Tableta MYRIA Connect S747G cu android 4.2 (cumparata din altex) Este a surorii mele, cu toate ca la inceput nu prea am folosit-o, am descoperit ca e foarte practica la birou atunci cand telefonul meu este la incarcat.
Problema mea este ca atunci cand o blochez desii wi-fi'ul este pornit si conectat, el se dezactiveaza (nu se inchide conexiunea, trece din acel albastru pe gri *semnalul*) astfel ea nu mai primeste notificari de la aplicatii. Abia cand o deblochez imi apar notificarile vechi (si e foarte nasol fiindca nu stau 24/24 pe ea, asa trebuie sa o verific) Acelas lucru se intampla si cand sunt pe 3g cu o cartela.
Cunoaste cineva problema? Eu cred ca e o setare din fabrica pentru baterie...care e cam slabuta si asa nu se consuma.

2 răspunsuri:
| ISOtech a răspuns:

Sfatul pe care-l dau la toti este sa-i dai setarile din fabrica daca nici asa nu merge du-te la un service si ei iti pot spune cel mai bine ce defectiune are.

| VirusS97 explică (pentru ISOtech):

Tableta este aproape noua (mai putin de 4 luni) si i-am dat doar o data reset.
Cum spuneam este o setare din frabrica sau din android. La service nu o duc fiindca nu are nimic plus ca este in garantie. Cum spuneam nu este o problema, este o setare. NU MAI DA RASPUNSURI DE GENUL DOAR PENTRU A CASTIGA UN AMARAT DE TRICOU