| Dani_Daniel_1999_As2O a întrebat:

,
Deci am un ruter HG658-ClickNet si vreau sa il setez ai aiba wi-fi dar problema e : cand intru pe https://192.168.1.1/ si scriu id: admin pw: admin nu merge zi ce " nu ati reusit sa va logati", cum sa configurez ruterul altfel sau cum sa aflu acel id si parola? Va rog ajutati-ma!
P.S.: Am cautat prin contract dar nu gasesc nimic...

2 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Da-i un reset din fabrica si incearca din nou sa te conectezi la router cu user si pw admin.

| Anihilatoarea a răspuns:

Am acelasi modem, mie imi merge cu id:admin si acelasi pw, pentru ca asa e setat din fabrica.
Incearca sa ii dai un reset e un buton in spatele modemului care merge apasat cu un ac sau ceva foarte subtire, tine-l apasat pana se restarteaza si apoi incearca din nou sa intri pe 192.168.1.1

Daca nu reusesti nici asa suna la relatii cu clientii.