| mihaitzanikca1999 a întrebat:

Salut, detin 2 calculatoare, un Dell vostro 260 1155 socket si un Asus turbov 1155 socket, pe Dell am procesor i5 2400 3.1 ghz gigabyte nVIDIA gt 420 2gb 128 bit si pe Asus un procesor dual core de 2.7, memoriile RAM sunt exact aceleasi pe ambele pc-rui, intrebarea meea este, m-ar ajuta cu ceva sa pun componentele de pe Dell pe Asus? o sa obtin o performanta mai mare? si sau sunt compatibile?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Mergi pe site-ul ambilor producatori, descarca si citeste-le specificatiile lor.

Daca sunt compatibile, eu ti-as recomanda sa imbunatatesti Dell-ul, daca e posibil, produsele lor fiind mult mai bine optimizate si mai stabile in functionare, iar pe Asus il lasi de rezerva.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pe Dell ai un procesor mai bun. Nu te-ar ajuta cu nimic sa-l schimbi. Doar daca mai ai loc sa pui o placuta sau doua de ram. Da. Sunt compatibile.

| MarianM009 a răspuns:

Nu ai dat toate informatiile necesare sa pot sa-ti raspund la intrebare.

Esti sigur ca memoriile RAM sunt la fel?

Pune toate specificatiile celor 2 calculatoare ca nu am de unde sa stiu ce componente ai tu pe ele.

| MarianM009 a răspuns:

Iti lipseste GPU de pe Asus?