| Ssssmokin a întrebat:

Salut,
Dintre placile video de aici care este mai puternica?
Intre AMD si Nvidia si o placa video Intel HD 2000?
Deci AMD Radeon HD5450 vs Nvidia Geforce 210 vs Intel HD 2000.

Si imi puteti explica putin treaba cu 32bit, 64bit si 128 bit la placa video?

3 răspunsuri:
| Ssssmokin explică:

Uitati aici comparatia sper sa va ajute :) http://www.emag.ro/compare/37/subcategory
Intre Nvidia si AMD

| Rares_Silaghi_1990 a răspuns:

Depinde happy banuiesc ca placa video Nvidia geforce 210 are 448 bithappy si chiar daca nu are tot e mai buna a restulhappy

| laurentiu80 a răspuns (pentru Rares_Silaghi_1990):

Are un rahat 448 de biti. Aia e placa de jucat mario. Toate placile enumerate de el sunt slabe, de aceeasi calitate, sunt cam egale in teste. Iar bitii reprezinta adancimea de culoare.