| myhay999 a întrebat:

Doresc sa-mi cumpar un procesor pentru placa de baza asrock N68C-S UCC. Nu vreau sa investesc mult in procesor, dar vreau sa fie compatibil. Poate un dual-core ar fi potrivit. Sa nu depaseasca 200 lei. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| KissAndor a răspuns:

Salut.
Vezi ca nu prea m-ai gasesti pe siteuri procesoare noi de acest gen ca sunt invechite si m-ai ales si buget foarte mic insa am aruncat o privire si uite informativ si pentru recomandare ce am gasit:
Placa de baza este compatibila cu:
CPU Socket:AM2+ si AM3
Procesoare suportate:
AMD Phenom FX
AMD Phenom
AMD Athlon 64 FX
AMD Athlon 64 X2
AMD Athlon X2
AMD Athlon 64
AMD Sempron
Socket-uri procesor:1
Recomandare mea: Procesor AMD Athlon II X2 280 3. 60GHz 2MB cache L2, 65W, sockt AM3, box http://www.sensodays.ro/......--box.html 175ron
Cu placere!