| GianyAndrei a întrebat:

E bun procesorul amd fx 6300?
Am vazut ca mai multi se plang de cooler-ul stock, dar eu ma refer strict la gaming. Daca las cooler-ul stock afecteaza in jocuri sau pentru o performanta mai buna a jocurilor trebuie schimbat cooler-ul?

4 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

E depasit. Consuma mult, are nevoie de cooler aftermarket (ala stock raceste cum raceste, dar face ca avionul in load, asta mi se pare buba mai mare), chipseturile care il suporta sint si alea depasite... plus ca iti consuma curent cit nu merita.

Răspuns utilizator avertizat
| Doctor4Hell a răspuns:

Ia-ti mai bine un i5.Vine si cu un cooler foarte bun din fabrica.Dar daca tot vrei AMD.Atunci iti recomand sa-ti cumperi un cooler pentru procesor in jurul a 150 ron

| gheorghe69 a răspuns (pentru Doctor4Hell):

Daca ai bani, ia un i5. Dar de noua generatie. Uite aici cateva idei despre procesoarele Intel http://computere.net/procesor-pentru-gaming/