| favij2000 a întrebat:

Salut, este o diferenta intre aceste doua placi video sau ce or fi la jocuri (infara ca la una este 4GB si la cealalalta este de 2GB :

GTX 860m GDDR5 de 4 GB si

GTX 860m GDDR5 de 2 GB

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Nu este, doar diferența de capacitate.Una are 2 și aialaltă 4 Gb.Pentru gaming ți suficienta una de 2 Gb, că nu lucrezi cu emulatoare grafice sau softuri profesionale. Dacă da, atunci aia de 4 gb e mai potrivită. Succes

5 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

sau ce or fi laughing
Chiar, ce sunt alea?

| Jipa95 a răspuns:

Diferenta prea mare nu este, cel putin din partea chipului grafic. Cea de 4gb este bazata pe arhitectura kepler iar cea de 2gb pe maxwell. Daca vrei performante in jocuri, mergi pe varianta de 4gb.

| Daniellllll1 a răspuns:

rolling on the floor Sunt acelasi model, logic aia de 4Gb e mai buna rolling on the floor

| Daniel2836 a răspuns:

Normal ca este o diferenta una este de 2 si una de 4 laughing

| CMV1994 a răspuns:

Salut. Difera arhitectura si mai poate fi o diferenta la memorii. Pentru imbecilii de mai jos care se dau destepti. Memoria unei placi video nu sta in chip, memoriile sunt separate si fiecare producator pune memorii de frecvente diferite. Frecvente mari performata marita.