| xAndro a întrebat:

Eu am laptop, tata are un pc. Am bagat un wireless ca sa prindem amandoi net dar prind doar eu. Se poate prinde wi-fi de pe pc? Daca da, cum... si ce gresesc? Am bagat cablul de la rds in modem si din modem in wireless.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai la PC ori ii pui o placa wireless ori un adaptor pe USB

| mihai69 a răspuns:

La PC trebuie să-i atașezi fie un stick USB adaptor pentru WiFi, fie să-i pui o placă WiFi înăuntru. Altfel nu are cu ce să recepționeze semnalul!

| K0sti a răspuns:

La PC iti trebuie cablu nene din router, ca doar nu merge prin simpatie! Asta daca vrei viteza! Daca vrei doar "net"...placa de retea wireless!

| Jipa95 a răspuns:

La pc iti trebuie un adaptor wireless, pentru ca el nu dispune de wi-fi ca si laptop-ul. Preturile adaptoarelor difera, dar daca routerul de unde trageti voi net este in aceeasi camera sau in camera alaturata, si cel mai ieftin este foarte ok.
http://www.pcgarage.ro/adaptoare-wireless/

Bafta!