| Saitam a întrebat:

Salut,eu am pe pc-ul meu windows 7 ultimate, dar mi se misca cam greu si ma gandeam sa imi pun windows 7 starter sau home premium sau windows xp sp3...si nu stiu care ar fi mai bun..adica care e diferenta dintre windows 7 starter si home premium? si daca imi pun windows xp imi trebuiesc toate driverele!

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| kevincube a răspuns:

Windows 7 consumă la fel indiferent de versiune. XP eu spun că e prea vechi.
Recomand Windows 8.1 pe x86 dacă ai sub 4GB ram iar dacă ai 4GB sau mai mult ia versiunea x64.

| Marian_Bilac_1998 a răspuns:

Dacă ai Windows-ul de mult înseamnă că a încetinit el și ar fi bine sa îl schimbi dar dacă de-abia l-ai schimbat și merge tot greu o sa ai probleme cu hardware... Eu îți recomand să îți bagi 7 premium sau ultimatue. Sunt ok amândouă