| mateiok a întrebat:

Salut, eu mi-am indoit telefonul (nu stiu cum s-a putut). Spuneti-mi daca se poate sa il repara si cam cat ar costa?

Răspuns Câştigător
| Nebunufd3212 a răspuns:

Salut, dacă telefonul este încă in garanție ai putea sa încerci sa vezi dacă ți se poate repara.

Telefonul se poate repara și contra-cost, dar nu exista un preț exact pentru o reparație de acest tip, prețul difera de la telefon la telefon.

1 răspuns:
| RoCkKiD a răspuns:

Mai functioneaza?

Daca doar s-a dezlipit ecranul sau panoul din spate poti sa il indoi cu grija la loc (presupunand ca nu ai facut flip din el. Singura problema e ca s-a dus rezistenta la apa si e posibil sa fie afectata bateria in functie de cat de tare a fost indoit.

In locul tau l-as duce la un service sa iti verifice bateria, ca sa nu se trezesti cu artificii si sa iti schimbe adezivul ca sa nu intre apa in el in caz de ceva. La forma nu au ce sa ii faca nici ei, singura varianta e sa-l indoi la loc. Cat despre pret, probabil te usureaza de vreo 200 de lei.