| Mark2012012 a întrebat:

Exista posibilitatea sa creez partitie pentru sd card la android? Am smartphone cu android 442 si 2 gb memorie interna si accepta card de pana la 32 de gb. As vrea sa creez partitie la card ca si cum ar face parte cardul din memoria proprie a telefonului ca sa pot instala aplicatii si jocuri. Nu conteaza daca trebuie sa il rootez. Doar sa stiu ca exista o cale de a muta sau instala pe card jocuri si aplicatii.

Răspuns Câştigător
| Ohaithar a răspuns:

Se poate, dar îți trebuie aplicații speciale pentru a vedea partițiile secundare.

http://forum.xda-developers.com/wiki/SD_card_partitioning

1 răspuns:
| AndraAndrada2000 a răspuns:

Iti trebuie niste aplicatii speciala. Altfel nu ai cum.