| Dany012 a întrebat:

Salut, imi puteti spune cat consuma un router pe zi? eu am modelul asta' http://www.altex.ro/router-wireless-tp-link-tl-wr740n-15 0mbps-wan-lan-alb

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Eu am 941nd.
Sub el daca te uiti, scrie cati mah consuma si la ce voltaj.
Al meu are 0.85A la 9V.
Prin urmare, 0.85*9=7.65W/ora. Deci pana la 180W pe zi.
DAR consumul ala e maximul calculat de producator in conditii... nu stiu, imposibile. In practica, nu ai nici 50W (consum normal fiind 1 laptop, 1 telefon, un desktop si o utilizare normala).

2 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Pe incarcator scrie ca poate scoate maxim 5V. Un consum foarte mic.

Răspuns utilizator avertizat