| anonim_4396 a întrebat:

Imi puteti sugera o placa de baza cu socket LGA 775 (care sa suporte Core 2 Quad) si suport pentru memorie DD3 (RAM)!?
PS: Daca cumva va intrebati pana in ce pret sau ce buget am... dati-mi mai multe ca nu stiu in cat sa ma incadrez!

5 răspunsuri:
| chioscuta a răspuns:

Gigabyte sunt foarte bune, doar ca pe 775 si de ddr3 nu gasesti placi cu patru sloturi la ram, sau rare si scumpe

| Stufii a răspuns (pentru chioscuta):

Am vazut placi cu LGA 775 si DDR3 cu 2 sloturi pe PCGarage si erau in jur de 300 sau mai mult! Asta nu conteaza, eu nu stiu ce sa aleg!

| chioscuta a răspuns (pentru Stufii):

A,vrei placa noua cauta si tu un Gigabyte, Asus sau Asrock, sa nu te bagi la alte firme decat astea, si in rest te uiti si tu la placa de sunet sa fie macar 7.1, si 6 mufe, nu 3, sa aiba slot pc-express la video,oricum cred ca au,sa suporte procesoare Intel quadcore, iti recomand sa intri pe olx si sa cauti, ca din cate vad, la magazine s-au cam dus placile 775, si cauti sa fie in stare cat mai buna placile pe olx, am vazut anunturi si de placi aproape noi noute, stiu asta pentru ca si eu sunt in cautare

| chioscuta a răspuns (pentru Stufii):

Gigabyte sunt cele mai solide placi de baza, te va tine multi ani daca nu o strici tu dintr-o greseala a ta, problema e ca nu o poti tine atat pentru ca ramai in urma cu "tehnologia"

| Stufii a răspuns:

As dori ceva mai de "actualitate"!winking