| Vladdy55 a întrebat:

Salut, în urma unui accident am lovit acea consola de net de la rds&rcs și pe placa acelei console se afla un pătrat galben, un fel de "bobinaj" ca să zic asa care în rezultat s-a rupt și decât sa ii chem pe cei de RDS sa ma cert cu ei și toate cele am hotărât sa pun eu acea chestie. Am mai făcut chestii de genul nu e prima data însă, nu găsesc acel "pătrat de bobinaj" oriunde aș cauta, dacă ați putea să mă ajutați cu un sfat unde găsesc asa ceva, as fi recunoscător, dau fundă. Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Cheama pe cei de la rds sa vina sa ti-l schimbe. De ce te-ai certa cu ei pentru ca vina este a ta? Nu gasesti „patrat de bobinaj" pe toate drumurile.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca nu stii ce fel de piesa este, ce denumire si valoare are, atunci nu prea o vei gasi nicaieri.
Electronica nu se face dupa poze si povesti, ci dupa schema electronica.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu ai de ce sa te certi cu ceid e la RDS, ca tu ai facut accidentul, nu ei. Tu doar trebuei sa-i infomezi asupra accidentului si sa-i rogi sa vina sa schimbe.
Invatati-va sa va luati raspudnerea a ceea ce faceti rau, fara sa aveti gura mare, mai ales cand accidentul este rpodus de tine.
Nu poti gasi acele bobinaje si aparaturi pe strada si nici in alta parte, fiind special comandate de cei de la RDS la fabricantii occidentali probabil.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu ai de ce sa te certi cu cei de la RDS, ca tu ai facut accidentul, nu ei. Tu doar trebuei sa-i infomezi asupra accidentului si sa-i rogi sa vina sa schimbe.
Invatati-va sa va luati raspunderea faptelor voastre, fara sa aveti gura mare, mai ales cand accidentul este produs de tine.
Nu poti gasi acele bobinaje si aparaturi pe strada si nici in alta parte, fiind special comandate de cei de la RDS la fabricantii occidentali, probabil.

suntserios
| suntserios a răspuns:

"pătrat de bobinaj"
ce e aia?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Patrat de bobibaj, chestii, extraterestii, consola de net.patrate galbene laughing)
Tre sa presupun ca e vorba de router? si cand zici bobinaj habar n-am la ce te referi dar ca sa schimbi piese de pe placa, nu cred ca te pricepi.
Cumpara un alt router.
Fa o poza cu cel stricat, si ce anume s-a stricat la el. Uploadeaza pe imgur si pune aici sa vedem despre ce e vorba.