| T4zu a întrebat:

Salut la toata lumea. Am un router wireless SWR-N150, insa am ceva probleme cu el.Mentionez ca am si internet de la RDS.

1. Nu ma pot conecta la internet sau wireless cu totul ca l-am configurat adresa router-ului.

2. Cand dau sa identific problemele de pe retea imi scrie "Conexiunea intre punctul dvs. de acces, router sau modemul de cablu si Internet este intrerupta", iar ca solutii ma pune sa scot routerul din priza, sa il resetez si sa stau cel putin 10sec cu el oprit, inzadar.

3. Cand intru in >StartControl >>PanelNetworkConfigurarea conexiune sau retea >noua Ma pune sa introduc PIN-ul router-ului dar nu scrie pin-ul nici in manual si nici nu l-am gasit (4-8 cifre)

4. Am nevoie de ajutor pas cu pas cum sa il configurez router-ul, si sa mearga wireless-ul. Accept si e-mail la adresa: t4t4zu@yahoo.com

Multumesc, funda!

3 răspunsuri:
| valentin75 a răspuns:

Salut! Intra pe pagina producatorului si iti iei de acolo update-ul de firmware pentru el. Sa verifici ca e pentru modelul tau, salvezi in computer, scoti internetul, te conectezi pe un port normal, click update firmware, restart router...vezi daca face la fel.
http://forum.softpedia.com/topic/908761-wireless-n-swr-n150/

| T4zu explică (pentru valentin75):

Salut, nu este tipul router-ului pe pagina producatorului, nici daca il caut manual. Apropo in manual scrie configurare retea TCP/IP, dar am incercat dupa modelul unui site. Inzadar. Solutii?