| Bozgorian a întrebat:

Salut lume.

Am o mica problema.

Am ASUS K55V nou, cumparat acum 4 luni, windows 7 professional si mouse HP la el.

Problema insa e ca de o vreme, mouse-ul s-a stricat, si l-am inlocuit cu un alt mouse HP care a mers bine prima saptamana, dar acum a inceput sa se deconecteze si sa se conecteze aleatoriu, si in plus se stinge led-ul. Scot USB-ul, iar la reconectare led-ul lumineaza iar si imi apare eroarea "USB DEVICE NOT RECOGNIZED" si nu functioneaza cca. 3-4 minute, dupa care reporneste pentru cateva minute, si iar se intampla.

M-am saturat de ceea ce mi se intampla, si vreau sa stiu ce pot face fara sa inlocuiesc mouse-ul.(P.S: problema persista si la un alt mouse, dar fara inchiderea led-ului)

Am cautat pe internet si am incercat toate posibilitatile din Deivce Manager, dar problema nu s-a rezolvat...

1 răspuns:
| CM7YRE a răspuns:

Se poate sa ai o problema cu usb-urile, incearca-le pe toate pe rand, ori poate sa opresti/pornesti power management-ul:
http://technet.microsoft.com/en-us/library/ee617165%28v=ws.10%29.aspx
http://social.technet.microsoft.com/......-nic-power