| PkMc a întrebat:

Salut lume. Am un HP - Compaq HP Business Desktops dc7900 Small Form Factor si vreau sa stiu daca pot sa ii schimb placa video. Daca vreti sa vedeti cum este cautati pe google imagini numele de mai sus.
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Nu trebuie ca știu modelele.Da, se poate pune placă video, dar pentru asta ai nevoie de o sursă mai puternică decât are el implicit.Sursă ce nu prea o să gasești.Aste e treaba cu PC-urile consumabile cum e cel ce îl ai.Nu se prea pot upgrada, și chiar dacă se pot upgrada, vor fii problemuțe, în special la procesoare.Succes

2 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Da, ii poti schimba placa video, dar iti spun din start ca nu se merita sa bagi 1 leu in pc-ul acela. Este foarte slabut. Daca intr-adevar ai vrea placa video numai si numai pentru a nu-ti sacada filmele din pc, atunci da.

| RaduTN a răspuns:

Da, ii poti adauga o placa video.